+38 (067)77 37 287 або +38 (050 ) 22 64 355 Допомога, замовлення, консультації

Знижки

Рулонні покрівельні матеріали (рубероїд) Немає жодного товару в цій категорії.

Рубероїд являє собою рулонний ізоляційний матеріал, який досить часто використовується в тих випадках, коли треба виконати покриття плоского даху. Це - один з найдешевших способів захисту від опадів, проте той, хто знає, як перекрити дах рубероїдом, зможе швидко відремонтувати стару покрівлю і не потрапити в складну ситуацію після початку першого ж дощу. Так що якщо Вас теж цікавить питання перекриття даху рубероїдом своїми руками, то наша стаття буде як не можна до речі: ми розповімо Вам корисні поради про те, як перекрити дах руберойдом.


Особливості рубероїду

Рубероїд - це надійний довговічний і практичний варіант, який може використовуватися і для житлових, і для господарських будівель. Незважаючи на всю простоту технології монтажу цього матеріалу вам буде потрібно кілька досвідчених помічників, які дозволять виконати роботу швидко і з мінімальними проблемами. Нижче будуть наведені особливості руберойду:
Однозначної відповіді на питання «чим покрити дах», також і як на питання «яка дах найкраща» дати абсолютно неможливо - це індивідуальні вибір кожного.

    Строк служби. Він становить не менше 5 років, що при порівняно низькій вартості робить такий матеріал дуже привабливим для облаштування покрівель господарських будівель, та й для житлових будинків він може використовуватися.
    Практичність. Правильно виконана покрівля з руберойду не потребує будь-яких обслуговуванні. Лише по закінченню терміну служби матеріалу її потрібно перекрити.
    Стійкість до УФ випромінювання. Сучасні матеріали мають спеціальну посипання з мінеральної крихти, яка забезпечує підвищену стійкість до УФ випромінювання. Вони також можуть витримувати і низькі і високі температури.

Води матеріал теж не боїться, а при правильно виконаному монтажі стане надійною перешкодою на шляху вологи. У загальному випадку руберойд являє собою багатошаровий лист, основою для якого виступає спеціальний картон. Поверх нього вже наносяться бітуми та інші компоненти. Через використання дешевого підстави вартість готового продукту теж виявляється невелика, проте ті, хто не знає, як покрити дах руберойдом, можуть допустити ряд помилок, які призведуть до того, що шар картону оголиться. Підстава почне набирати вологу, а руберойд буде роздуватися і втратить більшу частину властивостей.
Таких матеріалів існує кілька типів і кожен з них призначений для вирішення якогось певного кола завдань. Для спрощення процедури вибору ми розшифруємо використовувані для позначення цього матеріалу абревіатури.

Перша літера «Р» - вона говорить про назву матеріалу «руберойд». Другий може йти буква «К», яка говорить його призначенні, а щільність підстави показує наступна за літерами цифра. Сама щільність позначається в грамах на м2. Друга «К» - це покрівельне покриття, а «П» - підкладка. У загальному випадку рубероїд може бути розділений ще на 4 групи. За типом посипання розрізняють:

    «К» - грубозерниста;
    «П» - пилоподібна;
    «М» - дрібнозерниста;
    «Ч» - луската.

Вибір будь-якого типу матеріалу залежить від виду та форми покрівлі, а також від очікуваних впливів на неї. Перед тим як крити дах руберойдом потрібно потурбуватися підготовкою всього необхідного для проведення подібних робіт. У першу чергу потрібно заготовити мастику.

Приготування бітумної мастики

Бітумні мастики бувають 2-х типів - холодні і гарячі. Для того щоб отримати перший варіант мастики потрібно запастися гасом, бітумом і наповнювачем. Бітум може бути БН-90/10, а в ролі наповнювача відмінно показав себе азбест.
Після охолодження суміші виходить готова маса, яка може використовуватися для приклеювання рулонного матеріалу до бетонної поверхні. При 20С вона являє собою однорідну масу, яка має напіврідку консистенцію і відрізняється характерним запахом розчинника.

Гаряча мастика може бути приготована і у відрі, але в цьому випадку вона буде постійно «підгорати», тому краще запастися товстостінним котлом, який матиме ще й кришку.
Ті, хто перший раз задається питанням «як крити дах руберойдом?», Повинні виконати наступні операції для приготування мастики:

    Котел заповнюється шматками бітуму на 2/3 об'єму, після чого можна починати нагрів. Процес повинен йти рівномірно, а значить, перегрівати склад не можна і краще використовувати повільний вогонь. Коли вміст котла перетворюється в однорідну масу, потрібно подбати про видалення домішок, що з'явилися на поверхні.
Температура в котлі може коливатися від 150 до 200С, тому час приготування мастики буде варіюватися від 3:00 до години. Температуру підвищувати не рекомендується, оскільки при більш високому значення може істотно знизитися якість мастики, а при подальшому підвищенні почнеться загоряння.
У розігрітий бітум вводиться наповнювач. На цю роль можуть претендувати торф'яна крихта, дрібні тирсу, борошно, різні сорти азбесту або мелена крейда. Будь-яке з цих речовин потрібно попередньо підсушити і пропустити через сито.
Температура в котлі може коливатися від 150 до 200С, тому час приготування мастики буде варіюватися від 3:00 до години. Температуру підвищувати не рекомендується, оскільки при більш високому значення може істотно знизитися якість мастики, а при подальшому підвищенні почнеться загоряння.
У розігрітий бітум вводиться наповнювач. На цю роль можуть претендувати торф'яна крихта, дрібні тирсу, борошно, різні сорти азбесту або мелена крейда. Будь-яке з цих речовин потрібно попередньо підсушити і пропустити через сито.